Suluada Tekne Turu

Türkiye’nin Maldivleri Suluada tamamen insandan izole, 4 tarafı denizle çevrili bir ada.

SULUADA NEREDE ?

Suluada, Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı küçük bir köy olan Adrasan’ın karşısında kalan bir Akdeniz Adası. Suluada, Adrasan sahilinden 15 km uzaklıkta. Suluada’ya gitmek için Adrasan iskelesinden kalkan tekneleri kullanıyorsunuz. Adrasan sahilinden Suluada’ya ulaşmak rüzgarın ve denizin durumuna göre yaklaşık 45 dakika sürüyor.

SULUADAYA NASIL GİDİLİR ?

Suluada’ya gitmenin tek yolu Adrasan sahilinden kalkan tekne turlarına katılmak.Öncesin de Kayaköy Villaların da konaklamanızı tavsiye ederiz.Sabah saat 10.00 da tekne turumuz hareket etmektedir.

SULUADA TEKNE TURU

Suluada tekne turumuz sabah 10:00 da Adrasan sahilinden kalkıp önce Suluada’ya, sonra da çevresindeki birkaç koya gidiyor. Teknemiz yaklaşık 6 saat Adrasan koylarında dolaştıktan sonra 17:00 – 17:30 gibi Adrasan iskelesine geri dönüyor.

SULUADA TEKNE TURU ROTASI VE ADRASAN KOYLARI

Suluada tekne turları Adrasan sahilinden kalktıktan sonra direkt Suluada’ya gidiyor. Yaklaşık 40 dakika boyunca bol rüzgarlı denizde süzüldükten sonra Suluada’nın ön sahiline varıyorsunuz. Suluada ön sahilde demirleyen tekne, rüzgarın durumuna göre 2-3 saat burada yüzme ve güneşlenme molası veriyor. Ön plajda herhangi bir işletme yok; havlunuzu kuma atıp turkuaz kıyının keyfini çıkarabilirsiniz!

Ön sahil keyfinden sonra yemek saati yaklaşıyor. Kaptan, ön sahilden kalktıktan sonra hemen yan tarafındaki arka koya geçiyor. Burası ilk durağa kıyasla daha içerde kaldığı için rüzgarsız ve gerçekten pırlanta gibi bir koya sahip. Bu koydaki mola ile birlikte yemek hazırlanmış oluyor.

Suluada’nın ardından istikamet Mavi Mağara olarak geçen koy! Çok derin bir nokta olduğundan alt kısımlarda foklar yaşıyormuş, bu nedenle de yüzmeye izin verilmiyor ama tekneler içeri kadar girip mağarayı gösteriyor zaten. Renginden dolayı Şirinler Mağarası olarak da adlandırılıyormuş.

Mavi Mağara’dan sonra tekne turunun son durağı Adrasan sahilinin solunda kalan Kargıcak Koyu. Çam ağaçlarının gölgesinde kalan kumlu koy çevrenin en çok sevilen koylarından birisi.